Lublin: Wyszedł z domu i miał zamiar popełnić samobójstwo. 23-latek miał przy sobie sznur

stryczek szubienica samobojstwo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Szybka reakcja i profesjonalne działanie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie uchroniła 23-letniego desperata przed popełnieniem samobójstwa.

We wtorek po godz. 21 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego syn wyjechał z domu autem i poinformował o zamiarze popełnienia samobójstwa. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Podczas rozmowy ze zgłaszającym na jego komórkę ponownie zadzwonił syn.

Zrozpaczony ojciec przekazał telefon policjantom, którzy umiejętnie podjęli rozmowę z mężczyzną i po kliku minutach desperat zgodził się wrócić do miejsca zamieszkania. 23-latek oświadczył, że chciał popełnić samobójstwo, a w aucie miał do tego przygotowany sznur. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejsce została wezwana załoga karetki pogotowia. W asyście policjantów młody mieszkaniec Lublina został przewieziony do szpitala. Zapewne gdyby nie właściwa i szybka reakcja policjantów niewątpliwie mogłoby dojść do tragedii.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.