Lublin wypięknieje – zazielenią się ulice. Nowe rośliny ozdobią przestrzeń miasta

bratki w donicy
Bratki w donicy | fot. Dominik Wąsik

Ponad 6 tysięcy sadzonek roślin jednorocznych trafi w tym sezonie do skrzynek, donic i konstrukcji kwietnikowych w centrum i innych rejonów miasta. Nasadzenia będą zdobić ulice Lublina od połowy maja aż do końca października.

Kwiaty przyozdobią Lublin

Na ulice Lublina trafi blisko 6400 roślin: 2662 pelargonii, 716 petunii, 1750 wilców, 424 smagliczek, 244 rozplenic japońskich, 528 komarzyc oraz 60 pacioreczników. Jednorocznymi roślinami zostanie obsadzonych 60 donic wiszących przy ul. Królewskiej, ul. Rynek (przed Trybunałem Koronnym) oraz na Placu Zamkowym. Znajdą się tam czerwone pelargonie skomponowane z jasnozielonym wilcem.

Podobne kompozycje, dodatkowo uzupełnione czerwonymi trawami ozdobnymi będą również w 244 skrzynkach przy ul. Lubartowskiej. Z kolei 132 skrzynki na barierach pasa dzielącego ul. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów) wypełnią pelargonie i komarzyce.

Do 42 małych i dużych konstrukcji kwietnikowych w centrum miasta trafią czerwone pelargonie, czarne wilce i kępy białych smagliczek, w dużych dodatkowo znajdą się ciemnoniebieskie petunie. W czarnych donicach przy al. Tysiąclecia zostaną posadzone takie same kompozycje, ale ich osią będą wysokie pacioreczniki. Identycznie będą wyglądały kolorowe donice przy ul. Muzycznej. Podłużny pojemnik przy budynku Urzędu Miasta Lublin przy ul. Wieniawskiej wypełnią pelargonie, petunie i wilce.

Wyłoniona przez miasto firma będzie odpowiedzialna za dostawę sadzonek i ich posadzenie, ale także pielęgnację w ciągu całego sezonu, tak aby nie straciły swoich walorów ozdobnych. Dostawa roślin i ich sadzenie powinny rozpocząć się po 15 maja i zakończyć do końca miesiąca, natomiast pielęgnacja roślin będzie prowadzona systematycznie do 31 października.

Łąki kwietne

Miasto wyłoniło również wykonawcę tegorocznych łąk kwietnych. W tym sezonie wysiew łąk kwietnych planowany jest w trzech lokalizacjach: ul. Wrotkowska (przy skrzyżowaniu z ul. Diamentową), ul. Łęczyńska (przy skrzyżowaniu z al. Witosa) oraz w wąwozie Rury, gdzie powstanie łąka kwietna z dodatkiem słoneczników. Prace nad łąkami ruszą po 18 kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.