Lublin: Wyłączą z ruchu odcinek ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Bystrzycy

DSC02990
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wykonawca rewitalizacji Parku Ludowego przystępuje do kolejnego etapu prac. Od wtorku rozpoczną się prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy.

W związku z pracami konstrukcyjnymi od wtorku, 24 września wyłączony z ruchu zostanie około 70-metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż Bystrzycy Ścieżka pomiędzy Parkiem Ludowym, a terenem MPWiK.

Ciąg pieszo-rowerowy zostanie w tym miejscu rozebrany, a piesi i rowerzyści rejon prac będą omijać pobliskim, tymczasowym ciągiem o szerokości ok. 3 metrów, wykonanym z płyt drogowych. Utrudnienia potrwają do końca maja przyszłego roku” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Kładka pieszo-rowerowa będzie obiektem o charakterze użytkowo-rekreacyjnym. Będzie składała się z dwóch elementów: pomostu dolnego przeprowadzającego ciąg pieszy oraz pomostu (łuku) górnego tworzącego całościowo element rekreacyjno-widokowy. Nawierzchnia zostanie wykonana z drewna.

park ludowy kladka 1
Tak ma wyglądać kładka pieszo-rowerowa na Bystrzycy | fot. UM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.