Lublin: Wyciek niebezpiecznej substancji na terenie firmy kurierskiej [ZDJĘCIA]

20190218 185720
Wyciek chemikaliów na terenie firmy kurierskiej przy ul. Metalurgicznej | fot. KM PSP Lublin

Na terenie jednej z firm kurierskich przy ul. Metalurgicznej doszło do rozszczelnienia zbiornika z toksyczną substancją. Ewakuowano pracowników, a strażacy zneutralizowali niebezpieczną substancję.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przed godz. 18 na terenie firmy kurierskiej Raben przy ul. Metalurgicznej w Lublinie. Strażacy zostali poinformowani o rozszczelnieniu transportowanego zbiornika i wycieku substancji. Na zbiorniku widniało oznaczenie, że substancja jest toksyczna.

Na miejscu interweniowało 8 zastępów straży pożarnej, w tym pluton chemiczny z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Lublinie, policja i pogotowie.

Strażacy wyznaczyli strefę bezpieczeństwa i przystąpili do zabezpieczenia uszkodzonego zbiornika i neutralizacji niebezpiecznej substancji. Natomiast policjanci przeprowadzili ewakuacje pracowników zakładu.

Jak nas poinformował kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, w zbiorniku znajdowała się żrąca substancja do dezynfekcji. Do rozszczelnienia doszło podczas transportu palety, która się przewróciła. W naczepie znajdowały się też inne zbiorniki z substancjami, które trzeba było zabezpieczyć i wywieźć.

Akcja trwała ok. 3 godziny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

20190218 183637
Wyciek chemikaliów na terenie firmy kurierskiej przy ul. Metalurgicznej | fot. KM PSP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.