Lublin. Wraca wydzielona strefa w autobusach i trolejbusach

Lublin. Wraca wydzielona strefa w autobusach i trolejbusach
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W autobusach i trolejbusach wracają strefy buforowe. Pasażerowie nie będą mogli zbliżać się do kabiny kierowcy. Ponowne wydzielenie stref ma na celu graniczenie ryzyka zachorowania zarówno po stronie kierującego, jak i pasażerów.

„W związku z rosnącą skalą zachorowań, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w autobusach i trolejbusach lubelskiej komunikacji miejskiej, ponownie zostaną wydzielone specjalne strefy” – mówi Monika Fisz, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Obejmą one obszar w rejonie kabiny oraz pierwszych drzwi. O tym, że jest to strefa wydzielona, w której nie powinni przebywać pasażerowie będzie informować specjalne oznakowanie. Strefy pojawią się w pojazdach należących do miejskiego przewoźnika MPK Lublin oraz przewoźników prywatnych Irex i LLA.

Wydzielenie strefy w rejonie kabiny prowadzących będzie skutkować brakiem możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami. W dalszym ciągu zawieszona zostaje możliwość zakupu biletu u kierowcy.

„Wydzielone strefy w rejonie kabiny prowadzących będą sukcesywnie wprowadzane od najbliższego weekendu. Jest to działanie profilaktyczne, mające na celu przeciwdziałanie rozpowszechnianiu się koronawirusa” – zapowiada Monika Fisz.

Przypomnijmy, że w dalszym ciągu obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w pojazdach komunikacji miejskiej, a od soboty, w związku z zaostrzeniem przepisów, konieczne jest przestrzeganie tej zasady również na przystankach komunikacji miejskiej.

Czytaj także: Od soboty Lublin w żółtej strefie. Nowe ograniczenia dla mieszkańców

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.