Lublin: Więcej kolorowych kwiatów i zieleni. W mieście pojawi się około 6,5 tys. roślin

IMG 20170612 072306 e1497265097516
Donice z kwiatami na ul. Muzycznej | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie ma być więcej kolorowych kwiatów i zieleni niż w latach ubiegłych. Miejski Architekt Zieleni zaplanował rewolucyjne zmiany w przestrzeni miejskiej.

W ramach wiosennych dekoracji miasta, w ścisłym centrum Lublina oraz innych częściach miasta do końca tygodnia pojawią się nowe aranżacje kwiatowe – donice, skrzynki i konstrukcje kwietnikowe.

„Nowością będzie skład gatunkowy roślin. Jednoroczne zostaną połączone z trawami i bylinami, takimi jak np. petunia, wilec, wilczomlecz, paciorecznik, aksamitka, trzcinnik ostrokwiatowy czy rozplenica japońska. Nowa szata roślinna wzbogaci wizualną stronę ulic, a także najbardziej uczęszczane Śródmieście” – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

W Śródmieściu ustawiane są już 42 konstrukcje kwietnikowe, a także 106 donic wiszących przy słupach oświetleniowych przy ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Królewskiej, ul. Rynek i Plac Zamkowy. Skrzynki balkonowe (132) na ul. Jana Pawła II zawisną na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. Filaretów. Jak co roku, 244 skrzynki balkonowe ubarwią ul. Lubartowską. Dodatkowo 30 donic stojących pojawi się na al. Tysiąclecia, ul. Muzycznej, ul. Świętoduskiej i ul. Bernardyńskiej.

W ramach obchodów Roku Papieskiego w pasie dzielącym ul. Jana Pawła II oraz na rondzie im. 100-lecia KUL, mieszkańcy zobaczą łany słoneczników. Ulicę Jana Pawła II dodatkowo upiększą skrzynie obsadzone roślinami jednorocznymi – białą pelargonią i żółtymi aksamitkami.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.