Lublin. Wiatr przewrócił łódkę. Ojciec z 8-letnim synem wpadli do Zalewu Zemborzyckiego

Niedzielne silne podmuchy wiatru doprowadziły do wywrócenia łódki na Zalewie Zemborzyckim w Lublinie. W wodzie znalazły się dwie osoby – 8-letni chłopiec z ojcem. Na szczęście, pomoc przyszła w samą porę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godz. 11 nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Policyjni wodniacy z Posterunku Wodnego oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli, jak na akwenie wodnym wywróciła się łódka, z której dwie osoby wypadły do wody.

Patrol wodny Straży Miejskiej zauważył przewróconą do góry dnem łódkę, której trzymały się dwie osoby. Byli to 37-letni mężczyzna i jego 8-letni syn. Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Strażnicy natychmiast podjęli akcję ratunkową i wydobyli z wody dziecko, a następnie wspólnie z policjantami z wodnego posterunku pomogli wydostać się z wody jego ojcu. Ojciec z synem zostali przetransportowani na brzeg. Tam strażacy i ratownicy medyczni udzielili im pomocy.

Na szczęście zarówno ojcu, jak i dziecku nic się nie stało, a wpływ na to miał na pewno fakt, że obaj mieli na sobie kamizelki ratunkowe. Funkcjonariusze wydostali na brzeg również ich łódkę.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.