Lublin walczy ze smogiem. Miasto dopłaci do wymiany pieców. Jak złożyć wniosek?

Lublin smog wymiana pieców
Lublin smog wymiana pieców

Miasto dołoży do wymiany pieców w domach jednorodzinnych na terenie Lublina. Wnioski będzie można składać od piątku. Jak to zrobić?

 

Lublin od 2013 roku realizuje plan ograniczenia niskiej emisji, polegający na dofinansowaniu działań, w formie dotacji, prowadzących do wymiany ogrzewania opartego na paliwie stałym (węgiel, drewno) na bardziej ekologiczny tj. podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie elektryczne, gazowe, olejowe czy pompy ciepła. Dzięki któremu do mieszkańców Lublina trafiło ponad 1 mln zł przeznaczony na likwidację ponad 230 pieców i kotłów.

 

– Stare piece są główną przyczyną wzrostu stężenia zanieczyszczeń w powietrzu, dlatego ich wymiana jest priorytetem w walce ze smogiem – mówi Artur Szymczyk, zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

 

Osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne i przedsiębiorcy mogą składać wnioski w Wydziale Ochrony Środowiska lub w Biurach Obsługi Mieszkańców od piątku 24 lutego do 17 marca. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Dofinansowanie może wynieść do 50% poniesionych kosztów wymiany.

 

Dodatkowo Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej we własnym zakresie pokryje koszty przyłącza ciepłowniczego dla wnioskowanych w ramach PONE budynków. Dodatkowo pokryje do 10% brutto poniesionych kosztów na realizację instalacji wewnętrznej i budowę węzła cieplnego,podmiotom realizującym zadania związane z przyłączeniem budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.bip.lublin.eu w zakładce Ogłoszenia-Konkursy.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.