Lublin: W weekend zamkną ul. Nałęczowską. Kierowcy na objazdy

DSC05789

W najbliższy weekend zmieni się tymczasowa organizacja ruchu w rejonie budowanych wiaduktów w ciągu ul. Nałęczowskiej. Kierowcy i komunikacja miejska na objazdy.

 

– Utrudnienia są związane z kolejnym etapem prac na obiektach wiaduktowych w ramach zadania polegającego na budowie przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino do węzła Sławin. Zmiany będą wprowadzane dwoma etapami – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

 

W pierwszym etapie konieczne będzie rozebranie tymczasowej drogi objazdowej przy wiaduktach i wykonanie konstrukcji trasy głównej ul. Bohaterów Monte Cassino w rejonie obiektów. – Z tego powodu ul. Nałęczowska w rejonie wiaduktów zostanie zamknięta – dodaj Kieliszek.

 

Potrwa to od ok godz. 24 w piątek (24 listopada) do ok godz. 4 w poniedziałek (27 listopada). W tym czasie pojazdy osobowe pokonujące trasę Lublin – Nałęczów powinny omijać zamknięcie poruszając się ul. Bohaterów Monte Cassino (odcinek od al. Kraśnickiej do ul. Wojciechowskiej), ul. Wojciechowską (od ul. Bohaterów Monte Cassino w stronę Lipniaka), ul. Gnieźnieńską, ul. Nałęczowską. Dla pojazdów ciężarowych zalecanym jest korzystanie z obwodnicy i zjazd/wjazd na DW830 na węźle w Płouszowicach.

 

W drugiem etapie ruch w ciągu ul. Nałęczowskiej zostanie przywrócony, zniesiony zostanie obowiązujący aktualnie ruch wahadłowy, a ruch w rejonie obiektów będzie odbywał się z wykorzystanie łącznic (grafika poniżej).

 

Kierowcy jadący z centrum w stronę Nałęczowa przed wiaduktem zjadą w lewo na łącznice, następnie przejadą fragmentem trasy głównej pod wiaduktami i łącznicami po stronie ogródków działkowych wrócą na ul. Nałęczowską. W odwrotnym kierunku ruch będzie odbywał się na podobnej zasadzie.

 

– Ruch pieszy odbywający się w ciągu ul. Nałęczowskiej będzie odbywał się po wiadukcie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do odwołania – wyjaśnia Kieliszek.

objazd. naleczowska,klOWfqWibGpC785HlXs
fot. UM Lublin

Komunikacja na objazdy

W dniach 25 – 26 listopada 2017 r. będą obowiązywały następujące objazdy dla linii komunikacji miejskiej:

* Linia nr 3: … – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …

* Linia nr 33: … – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …

* Linia nr 54: … – Sławin – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Zana – …

* Linia nr 79: … – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – Morwowa – Nałęczowska – al. Kraśnicka (Nałęczowska 02)

* Linia Zielona w kierunku Zajezdni Grygowej: … – Nałęczowska – Gnieźnieńska – Wojciechowska – al. Kraśnicka – …

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.