Lublin: W weekend udostępnią kierowcom ul. Fabryczną i Al. Zygmuntowskie

Rondo Lubelskiego Lipca 80 3 1
Rondo Lubelskiego Lipca '80 | fot. UM Lublin

Kierowcy pojadą ul. Fabryczną oraz Al. Zygmuntowskimi. Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie otrzymał pozwolenie od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego na użytkowanie mostu na Czerniejówce.

W sobotę, 26 października dla ruchu udostępniona zostanie ul. Fabryczna oraz Aleje Zygmuntowskie. Przywrócony zostanie ruch na rondzie i zwiększona zostanie przepustowość na ul. Lubelskiego Lipca 80′ oraz al. Unii Lubelskiej.

Nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie w nocy. Mimo udostępnienia ruchu, nadal prowadzone będą prace. Na rondzie nie będzie jeszcze funkcjonowała sygnalizacja świetlna, więc kierowcy będą musieli stosować się do znaków pionowych i poziomych.

Na całym zakresie robót obowiązuje prędkość 30 km/h. Podczas prac może nastąpić punktowe zamykanie pojedynczych pasów” – mówi Grzegorz Jędrek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Na Rondzie Lubelskiego Lipca 80′, ul. Fabrycznej, Al. Zygmuntowskich, al. Unii Lubelskiej i Lubelskiego Lipca 80′ przebudowane zostało ok. 750 m drogi. Łączna długość przygotowywanych chodników to prawie 1,5 km, powstaje też 1 km ścieżek rowerowych.

Most na ul. Fabrycznej wykonany jest z płyty żelbetowej sprężonej. Długość przęsła mostu to ok. 22 m, szerokość to około 30 m. Na moście znajdzie się 5 pasów ruchu, 2 w stronę ronda i 3 w stronę skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka.

Po obu stronach mostu będą znajdowały się ścieżki pieszo-rowerowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.