Lublin: W sobotę bieg City Trail nad Zalewem Zemborzyckim

CITY TRAIL Lublin 12 01 2019 205
Materiały prasowe

Przed lubelskimi biegaczami piąta odsłona biegów przełajowych City Trail na dystansie 5 km w nad Zalewem Zemborzyckim. Bieg zaplanowano na sobotę, 16 lutego.

Cykl City Trail jest obecny w Lublinie od 2013 roku. Na edycję składa się sześć biegów – ten sobotni będzie już piątym w sezonie (pierwsze zawody zostały rozegrane w październiku, kolejne w listopadzie, grudniu i styczniu).

Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad Zalewem Zeborzyckim i jest urozmaicona oraz niezwykle urokliwa. Warto podkreślić, że w zawodach nie ma limitu czasu na pokonanie 5 km – meta jest zamykana w momencie przekroczenia jej przez ostatniego zawodnika, a więc każdy – nawet zupełnie początkujący biegacz może sprawdzić w tym biegu.

„Zauważam ogromny wpływ regularnego startowania w „przełajowej piątce” na moją formę. Jest to dla mnie w czasie przygotowań do wiosennych startów bardzo mocny akcent, którego największymi korzyściami jest nabieranie szybkości i przełamywanie kolejnych barier w głowie. Czuję, że to właśnie przełaje wzmacniają mnie najbardziej, nie tylko pod względem fizycznym, ale właśnie psychicznym, co potem przynosi ogromne korzyści podczas biegów ulicznych” – podkreśla Emilia Liputa, jedna ze stałych uczestniczek City Trail.

W trwającej edycji w Lublinie trzy pierwsze miejsca wywalczył Artur Kern, który jest bliski piątego sukcesu w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet końcowe zwycięstwo jest na razie wielką niewiadomą. Patrząc na osiągane wyniki liderką jest rekordzistka trasy – Julia Pleskaczyńska, która wystartowała dotąd w dwóch biegach i dwa razy była najszybszą z pań. Jeśli Julia w sobotnim biegu nie wystartuje, straci szanse na wygraną w klasyfikacji generalnej.

Start sobotniego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (okolice Kempingu Dąbrowa). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

Ostatni w edycji 2018/2019 bieg w Lublinie jest zaplanowany na 23 marca. Oddzielną, siódmą imprezą będzie uroczyste podsumowanie sześciomiesięcznych zmagań, podczas którego wręczone zostaną nagrody oraz pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi. Odbędzie się ono na początku kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.