Lublin: Uwaga pasażerowie! Komunikacja miejska pojedzie rzadziej

IMG 20160929 112805
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W związku ze znacznym spadkiem liczby pasażerów ZTM Lublin wprowadza ograniczenia w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Z uwagi na ogłoszony przez Ministra Zdrowia stan zagrożenia epidemicznego i wyraźnie zmniejszony popyt na usługi świadczone przez komunikację miejską, co potwierdzają prowadzone na mieście obserwacje pracowników ZTM, od środy – 18 marca do odwołania, obowiązuje specjalny rozkład jazdy, zbliżony do tego, który obowiązywał w okresie ferii zimowych:

– podstawowy moduł kursowania głównych linii trolejbusowych iautobusowych w dzień powszedni – 20 minut,
– zawieszenie kursowania linii trolejbusowej 152,
– zawieszenie kursowania linii nocnych (N1, N2 i N3).

Obowiązujący od środy rozkład jazdy ma zapewnić podstawowe potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w tym przede wszystkim zabezpieczyć dojazd i powrót do/z zakładów pracy.

Prosimy pasażerów o zapoznanie się z rozkładami jazdy przed skorzystaniem z komunikacji miejskiej. Sytuacja w komunikacji miejskiej jest stale monitorowana i dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków” – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Decyzję o ograniczeniu kursów komunikacji miejskiej podjęło większość miast, między innymi: Katowice, Gdańsk, Kraków, Kielce, Białystok, Rzeszów, Toruń czy Warszawa.

Zostańcie w domu i nie ulegajcie panice!

W obecnej sytuacji musimy po prostu za wszelką cenę siedzieć w domu. Tyle i aż tyle. W ten sposób znacznie spowolnimy rozprzestrzenianie się wirusa, a tym samym zapobiegniemy potędze epidemii.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Mnie to zastanawia jedno. Mój mąż jeździ autobusem do pracy. A zapomniał zakupić sobie z powrotem drugiego biletu. I gdy wracał z powrotem o 22 godzinie chciał kupić bilet w biletomacie a biletomat był zabezpieczony. No dobrze, bo to dla bezpieczeństwa. Ja to rozumiem. Ale co by było jakby kontrola biletów była? Chyba że u Nas jest teraz czasowo zmiesione posiadanie biletów za transport komunikacją miejską…