Lublin. Uwaga kierowcy! Od poniedziałku zmiana organizacji ruchu

rondo Honorowych Krwiodawcow 2 1
Przebudowa ronda Honorowych Krwiodawców | Miasto Lublin

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie poinformował, że w najbliższych dniach nastąpi zmiana organizacji ruchu na przebudowywanym rondzie i jednej z ulic.

Rondo Honorowych Krwiodawców

Od poniedziałku drogowcy przeniosą się z pracami na ostatnią – IV ćwiartkę ronda Honorowych Krwiodawców w Lublinie. Na skrzyżowaniu rozpocznie się ostatni etap prac na części al. Kraśnicka – Al. Racławickie. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek al. Kraśnickiej w stronę al. Sikorskiego i wlot Al. Racławickich w kierunku centrum.

Organizacja ruchu – IV ćwiartka przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców

Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z wykorzystaniem istniejących przewiązek na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego. Skrzyżowanie proste przesunie się na wlot al. Warszawskiej w stronę al. Sikorskiego.

„Należy pamiętać, że dalej obowiązuje pierwszeństwo przejazdu w relacji Al. Racławickie – al. Warszawska, a wloty al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego są podporządkowane. Przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką przesunie się w stronę ul. Głębokiej” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Taka organizacja ruchu potrwa do 15 grudnia. Po tym terminie nastąpi przywrócenie na rondzie ruchu okrężnego.

Ulica Puławska

Ponadto, od czwartku (19 listopada) zamknięty zostanie wlot ul. Puławskiej do Al. Racławickich. Objazd wyznaczono przez ul. Legionową. W obrębie robót zapewnione będzie dojście do przejścia dla pieszych. Roboty drogowe na ul. Puławskiej na odcinku od Al. Racławickich do ul. Szarych Szeregów potrwają około miesiąca. W tym czasie powstanie odcinek kanalizacji deszczowej, nastąpi przebudowa pozostałych sieci podziemnych, w tym dla sygnalizacji świetlnej, drogowcy położą warstwę konstrukcyjną nawierzchni.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A kiedy zostanie uruchomiona linia nr 13 od Głowackiego przez Długosza,ludzie są odcięci debile !!!