Lublin: Uwaga kierowco! Zmiana ograniczenia prędkości na al. Witosa

Ograniczenie prędkości do 30 km/h na al. Witosa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Ograniczenie prędkości do 30 km/h na al. Witosa w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W weekend Zarząd Dróg i Mostów zmienił ograniczenie prędkości na al. Witosa. Powód? Dziury w drogach. Miasto bierze się za naprawę ubytków w jezdni.

 

Nastał sezon na naprawienia dziur w jezdniach. Kierowcy powinni zachować szczególną uwagę w sytuacji, gdy zauważą ubytek w jezdni lub drogowców naprawiających szkody, które wyrządziła zima.

 

Nawierzchnie asfaltowe poprzez ich użytkowanie ulegają tak zwanemu „zmęczeniu powierzchni drogowej”. To powoduje mikropęknięcia. Zgromadzona w nich zimą woda zwiększa swoją objętość, a gdy przychodzi ocieplenie woda powraca do stanu ciekłego, pozostawiając za sobą znacznie większe pęknięcia w drogach.

 

Miasto bierze się za naprawy

 

Miasto w weekend na kilku ulicach ustawiło pierwsze znaki ograniczające prędkość do 30 km/h. Mowa tu m.in. o al. Witosa, ul. Orkana, ul. Abramowicka czy ul. Kunickiego. Ratusz przyznaje, że takie same ograniczenia planuje wprowadzać na wielu innych ulicach.

Ulice z dodatkowymi ograniczeniami to: al. Racławickie (wybrane odcinki), al. Kraśnicka (wybrane odcinki), ul. Nadbystrzycka (od Zana do Głębokiej), ul. Zana, ul. Bohaterów Monte Cassino (od ronda do al. Kraśnickiej), ul. Orkana, al. Witosa (od Hutniczej do Doświadczalnej), ul. Wojciechowska, ul. Nałęczowska (od Morwowej do Łużyczan), ul. Poniatowskiego, al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, ul. Kunickiego, ul. Abramowicka, ul. Wygodna.

 

– Ograniczenie jest związane z tym, że przystępujemy do pozimowego usuwania ubytków w jezdni. Ograniczenie będzie do czasu usunięcia ubytków – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

 

Pierwsze prace nad uzupełnianiem ubytków zaczęły się dzisiejszego dnia. Prace będą sukcesywnie wykonywane w kolejnych dniach, o ile pozwoli na to pogoda.

 

Na al. Witosa kierowcy muszą ograniczyć swoją prędkość do 30 km/h. W weekend ustawił się tam patrol drogówki i zatrzymywali za przekroczenie prędkości. Wiele osób straciło prawo jazdy na 3 miesiące.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.