Uwaga kierowcy! Rozpoczynają się prace przy przebudowie ważnego skrzyżowania

IMG 20180307 082445
Remont wiaduktu na ulicy Diamentowej | fot. Dominik Wąsik

Na czas prac drogowych, w najbliższy wtorek zmieniona zostanie organizacja ruchu w obrębie pasa drogowego na ul. Diamentowej – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Lublinie.

Od najbliższego wtorku (13 marca) zmieni się organizacja ruchu w rejonie przebudowywanego wiaduktu na ul. Diamentowej. – Na obu jezdniach ulicy Diamentowej zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu do jednego, środkowego pasa ruchu – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 listopada 2018 r.

Oprócz zmiany organizacji ruchu przy wiadukcie, jeszcze w marcu należy się spodziewać sporych zmian na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną. Będzie wiązać się to z rozpoczynającymi się pracami nad przebudową tego skrzyżowania.

Umowa między miastem a wykonawcą robót, firmą Strabag, została już podpisana. – We wtorek podpisaliśmy umowę na wykonanie prac i w ciągu tygodnia przekażemy teren wykonawcy – zapowiada Kieliszek.

Z jakimi utrudnieniami będą musieli liczyć się kierowcy? – Wykonawca chciałby wyłączyć z ruchu jedną z jezdni na ul. Krochmalnej w okolicy skrzyżowania, a ruch obustronny zorganizować na sąsiedniej. Wtedy wykonawca będzie mógł przystąpić do palowania i budowy fundamentów podpór obiektów – wyjaśnia Kieliszek.

Na skrzyżowaniu tych ulic powstanie dwupoziomowe skrzyżowanie z rondem, na którym ruchem będzie sterowała sygnalizacja świetlna. – Rozwiązanie będzie podobne do tego jakie mamy na skrzyżowaniu al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha – dodaje Kieliszek.

Budowa dwupoziomowego skrzyżowania będzie kosztować ponad 66 mln zł.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czyli korki o godz 7 rano i 15 po południu, będą tam przynajmniej dwa razy większe.