Lublin: Ukradł portfel w sklepie jubilerskim. Mieszkańcy pomogli ustalić jego tożsamość

44-letni mieszkaniec Lublina ukradł portfel w sklepie jubilerskim | fot. KMP Lublin

Policjanci ustalili i zatrzymali złodzieja, który w połowie czerwca ukradł portfel jednej z klientek sklepu jubilerskiego w centrum Lublina. W ustaleniu tożsamości złodzieja pomogli mieszkańcy.

Przypomnijmy, że do kradzieży doszło 17 czerwca w jednym ze sklepów jubilerskich w centrum Lublina. Jedna z klientek zaabsorbowana oglądaniem asortymentu, zostawiła portfel na blacie. Kiedy razem ze sprzedawczynią przeszłą na drugą stronę, by obejrzeć ekspozycję, nagle całą sytuację wykorzystał nieznany mężczyzna, który wszedł do sklepu. Widząc pozostawiony bez opieki portfel, szybko schował go do kieszeni spodni i wyszedł z lokalu.

Dopiero po jego wyjściu, pokrzywdzona zorientowała się, że nie ma portfela. Wewnątrz znajdowały się różne dokumenty, karta bankomatowa i pieniądze. Straty pokrzywdzona oszacowana na kwotę około 5 tys. zł. O całej sprawie zostali powiadomieni policjanci. Mundurowi z „jedynki” zabezpieczyli nagranie pochodzące ze sklepu.

Po publikacji komunikatu w lokalnych mediach, dzięki m.i.n. informacjom od mieszkańców miasta sprawca przestępstwa został namierzony. Okazał się nim 44-letni mieszkaniec Lublina. Na I komisariacie usłyszał zarzut kradzieży. Zabezpieczono także od niego mienie w kwocie 300 zł na poczet przyszłych kar i grzywien. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.