Lublin uczcił pamięć Pawła Adamowicza. Tłumy mieszkańców przed ratuszem

Tłumy mieszkańców uczciło śmierć Pawła Adamowicza | fot. UM Lublin

Blisko tysiąc osób przyszło w poniedziałek na lubelski plac Łokietka by uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

W poniedziałek o godz. 18 władze Lublina oraz mieszkańcy naszego miasta zebrali się przed lubelskim ratuszem by oddać hołd i uczcić pamięć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Na budynku ratusza wywieszono baner z napisem „Lublin solidarny z Gdańskiem”.

Przed budynkiem lubelskiego magistratu odbyła się pikieta przeciwko przemocy i nienawiści. Wielu jej uczestników trzymało znicze. Pod koniec mieszkańcy złożyli znicze pod wystawionym zdjęciem zmarłego Pawła Adamowicza.

W sali obrad wystawiono księgę kondolencyjną, w której mieszkańcy mogli zostawić swój wpis.

W geście solidarności z Gdańskiem w poniedziałek stadion Arena Lublin był podświetlony w kolorach flagi Gdańska.

Dziś w południe przy dźwiękach hejnału Lublina flaga miasta na balkonie ratusza zostanie opuszczona do połowy masztu. Po hejnale miejski trębacz zagra melodię „Cisza”.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.