Lublin szuka firm do wywozu śmieci. Kto zarobi na odpadach?

śmieciarka śmieci wywóz odpady
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie rozpisano przetarg na wywóz odpadów komunalnych na terenie miasta. Chodzi o znalezienie firm, które zajmą się odbiorem i zagospodarowaniem śmieci aż do 2021 roku.

Obecnie usługę odbioru i zagospodarowania odpadów od mieszkańców Lublina realizują trzy firmy, które odbierają odpady w poszczególnych sektorach: Kom-Eko, SUEZ Wschód i Ekoland. Miasto płaci im co miesiąc blisko 2,5 mln zł. Obecne umowy obowiązują do 30 czerwca 2018 r., a miasto już ogłosiło przetarg na świadczenie usług po wygaśnięciu umów z obecnymi firmami.

Ratusz szuka firm, które będą zajmowały się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta w latach 2018 – 2021.

– Miasto jest podzielone na 7 sektorów, co zostaje bez zmian w ogłoszonym obecnie przetargu, a firmy zainteresowane świadczeniem usług w mieście przez najbliższe lata mogą złożyć swoje oferty maksymalnie do 3 części – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

W porównaniu do obecnie obowiązujących zasad zbiórki odpadów, na nowy okres miasto wymaga zmian odbioru i segregacji śmieci. Każda z firm ma dostarczyć odpowiednie pojemniki i worki zgodnie z obecnie obowiązującymi zasadami selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów.

Czytaj więcej o nowym systemie segregacji odpadów: Od lipca 2018 r. nowy system segregacji odpadów. Sprawdź, co się zmieni [INFO]

Firmy chcące zarabiać na wywozie śmieci powinny złożyć miastu swoje oferty do 27 marca.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.