Lublin: Szczur zaatakował w trakcie snu niepełnosprawnego mężczyznę w jego mieszkaniu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Panoszący się w mieszkaniu szczur ugryzł niepełnosprawnego mieszkańca Lublina. I nie byłoby może w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sytuacja zdarzyła się w nocy, a gryzoń przedostał się do sypialni i zaatakował.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w jednym z mieszkań przy ul. Koncertowej na lubelskim Czechowie w Lublinie. Z przekazanych nam informacji wynika, że do mieszkania starszego niepełnosprawnego mężczyzny pod osłoną nocy wszedł szczur, który zaatakował go podczas snu w łóżku.

O zdarzeniu zostali poinformowani strażnicy miejscy. – „Pojawiła się straż miejska z siatką na dziki, która jednak nawet nie weszła, bo strażnicy stwierdzili, że nie wejdą tam, bo oni się nie znają. Dopiero weterynarz zamknął się ze szczurem w mieszkaniu i udało mu się go złapać” – informuje sąsiadka poszkodowanego mężczyzny.

Cała akcja skończyła się wizytą pogryzionego mężczyzny w szpitalu. Teraz musi przyjmować szczepionkę przeciw tężcowi i wściekliźnie. Odłowiony gryzoń został przewieziony do kliniki Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt przy ul. Stefczyka.

Ugryzienia przez dzikiego szczura nie można ignorować, bo mogą one przenosić nawet ponad 200 groźnych chorób, w tym zagrażające życiu wściekliznę czy tężca. Te gryzonie rzadko są agresywne wobec ludzi, ale takie przypadki się zdarzają, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest ich dużo i czują się pewnie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.