Trwa montaż iluminacji świątecznych. W środę uroczyste włączenie

IMG 20171205 173319 396
Montaż świątecznych iluminacji na Starym Mieście | fot. Dominik Wąsik

Trwa montaż świątecznych iluminacji na terenie naszego miasta. Uroczyste włączenie miejskiej iluminacji nastąpi 6 grudnia o godz. 16.30 od zaświecenia choinki przed Ratuszem.

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, przed Ratuszem pojawi się choinka miejska, na latarniach wzdłuż deptaka zaświecą iluminacje świąteczne, na Starym Mieście i na placu Łokietka zobaczymy figury aniołów oraz sanie świąteczne.

Tegoroczną nowością z okazji Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich będą gwiazdy świąteczne oraz lampiony – komety autorstwa Jarosława Koziary, które zawisną na latarniach uliczek Starego Miasta i placu Litewskiego.

– Na Starym Mieście i wzdłuż Poczty Głównej pojawią się kolorowe gwiazdy, a w części Placu Litewskiego w okolicy zespołu fontann – kolorowe komety nawiązujące do tradycji Bożego Narodzenia – mówi Beata Krzyżanowska z lubelskiego ratusza.

Po wnioskach mieszkańców, ze względu na remont Bazyliki oo. Dominikanów, w roku Wielkiego Jubileuszu Szopka Bożonarodzeniowa powraca na plac Łokietka, gdzie 15 grudnia rozpocznie się świąteczne kolędowanie w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia.

Kto za to zapłaci?

Iluminacje na deptaku tj. iluminacja w postaci sań i renifera przed ratuszem oraz ozdoby na latarniach są montowane przez firmę Perła Browary Lubelskie, która ponosi wszystkie niezbędne koszty z tym związane.

– Iluminacja podłączana jest do latarni ulicznych lub do budynków należących do miasta w związku z czym koszty prądu na potrzeby iluminacji są wliczane do kosztów bieżącej eksploatacji – wyjaśnia Joanna Bobowska z ratusza.

Rozstawienie choinki oraz montaż iluminacji na ratuszu realizowana jest przez MPK Lublin z elementów zakupionych w latach poprzednich. Druga choinka, która zdobi pl. Litewski, została zasponsorowana przez Tarasy Zamkowe. Pozostałe iluminacje świąteczne na placu Litewskim oraz Starym Mieście powstaną przy współpracy firmy Budimex SA.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.