Lublin stroi się na wiosnę! Żółto-fioletowe bratki ozdobią centrum miasta

Wiosenne sadzenie bratków na Placu Łokietka
Wiosenne sadzenie bratków na Placu Łokietka | fot. Dominik Wąsik

Lublin rozbłyśnie płomiennymi barwami i cudownym zapachem. Na miejskich kwietnikach królują bratki. Zaczęło się pierwsze w tym roku sadzenie kwiatów. Nie tylko idealnie podkreślają klimat zabytkowych kamienic, ale także pozytywnie wpływają na nastroje mieszkańców i turystów.

Kwiecisty Lublin

Gatunki obsadzanych kwiatów zmieniają się w zależności od pory roku, a efekt pracy ogrodników można podziwiać od wczesnej wiosny aż po późną jesień. W pierwszej kolejności w mieście zagoszczą bratki, przeważnie w kolorach żółtym i fioletowym.

Rozpoczęło się sadzenie roślin wiosennych

Na przełomie marca i kwietnia zostaną obsadzone bratkami rabaty na Placu Litewskim, placu Krąpca, w Ogrodzie Saskim i Parku Bronowickim oraz konstrukcje kwietnikowe na Placu Łokietka.

Jak co roku donice, skrzynki i konstrukcje z aranżacjami kwietnikowymi pojawią się w ścisłym centrum Lublina oraz na ul. Muzycznej, al. Tysiąclecia oraz ul. Jana Pawła II. Trawy ozdobne jak rozplenice japońskie zostaną połączone z dekoracyjnymi roślinami jednorocznymi – petuniami, pelargoniami, wilcem, smagliczką, paciorecznikiem i komarzycą, w łącznej liczbie ok. 6,4 tys. roślin.

Wzorem ubiegłych lat miasto będzie kontynuować również wysiewy łąk kwietnych oraz łanów słoneczników.

Wiosenne sadzenie bratków na Placu Łokietka
Wiosenne sadzenie bratków na Placu Łokietka | fot. Dominik Wąsik
Bratki na Placu Łokietka w Lublinie
Wiosenne sadzenie bratków na Placu Łokietka | fot. Dominik Wąsik

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.