Lublin stroi się na święta. Trwa montaż świątecznej iluminacji

Montaż iluminacji świątecznych w Lublinie
Montaż iluminacji świątecznej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W Lublinie trwają już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Świetlne dekoracje w pierwszej kolejności pojawiły się na słupach wzdłuż deptaka. Uruchomienie iluminacji świątecznej zaplanowano jak co roku, 6 grudnia, czyli w Mikołajki.

W Lublinie rozpoczął się montaż iluminacji świątecznej

Jak co roku, wraz z początkiem grudnia, rozpoczyna się montaż iluminacji świątecznych w centrum Lublina. Świecące elementy iluminacji będzie można spotkać na Placu Litewskim, wzdłuż deptaka, a także nad głowami na Starym Mieście. Wszystkie iluminacje będzie można obserwować od 6 grudnia do 2 lutego.

Najpóźniej, bo w połowie grudnia, rozpocznie się montaż szopki bożonarodzeniowej, która tak jak w poprzednich latach, stanie na styku deptaka i Placu Litewskiego – vis-a-vis Pedetu. Zobacz, gdzie znajdą się poszczególne elementy tegorocznej iluminacji: Rozmieszczenie elementów iluminacji świątecznej w przestrzeni miasta

W tym roku oszczędniej

Ze względu na oszczędności, Lublin zdecydował się na zmianę harmonogramu działania iluminacji. Będzie ona włączona od zapadnięcia zmroku do godz. 24.00, a w okresie od 23 grudnia do 1 stycznia 2023 r. czas jej świecenia zostanie wydłużony do godz. 2.00 (z wyjątkiem dekoracji na latarniach na deptaku, które będą się świeciły w takich samych godzinach jak oświetlenie uliczne).

Natomiast instalacja Gwiazdozbiór Jarosława Koziary, która pojawi się na Starym Mieście, przez cały okres funkcjonowania iluminacji będzie podświetlona od ok. 15.30 do 2.00 w nocy.

Lublin pozyskał sponsora, który pokryje koszt zużytego prądu przez świąteczne światełka. Firma Strabag przekazała na ten cel 8 tys. zł w zamian na tytuł tegorocznego sponsora iluminacji świątecznej.

Trwa montaż tegorocznej iluminacji

Montaż iluminacji świątecznej w Lublinie
Montaż iluminacji świątecznej w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.