Lublin. Straż Miejska poszukuje chętnych do pracy. Znamy zarobki i wymagania

Straż Miejska w Lublinie
Straż Miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Straż Miejska w Lublinie poszukuje chętnych do pracy. Do obsadzenia jest sześć etatów. Ile można zarobić na stanowisku strażnika miejskiego i jakie wymagania trzeba spełnić?

Praca w Straży Miejskiej Lublin

Straż Miejska w Lublinie ma do obsadzenia sześć wolnych etatów na stanowisko strażnik miejski – aplikant. Jest to pierwszy stopień zatrudnienia w straży miejskiej – okres próbny trwający nie więcej niż 12 miesięcy. Nabór ogłoszono 1 marca 2021.

W tym czasie kandydat poddany zostaje podstawowemu szkoleniu, w czasie którego uczy się organizacji straży miejskiej, a także technik interwencyjnych, pierwszej pomocy, podstawowych zagadnień z zakresu ruchu drogowego, elementów prawa karnego i administracyjnego, kryminalistyki i psychologii.

Po szkoleniu kandydata czeka egzamin, który rozstrzyga o tym, czy nadaje się on stanowisko strażnika miejskiego. Jeśli wypadnie pozytywnie, otrzymuje umowę o pracę na czas nieokreślony i umundurowanie.

Ile można zarobić?

Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 3000 zł brutto. Do tego z czasem dojedzie dodatek za wieloletnią pracę (5-20 proc.) uzależniony od posiadanego stażu pracy.

Pierwsza umowa zawierana jest na czas określony trwający 12 miesięcy, w czasie której przejść trzeba obowiązkowe szkolenie podstawowe w ramach tzw. adaptacji zawodowej. Po tym czasie i pozytywnie zdanym egzaminie kończącym szkolenie możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony i awans na stanowisko młodszego strażnika z wynagrodzeniem zasadniczym 3200 zł brutto.

Co oferuje jeszcze Straż Miejska?

„Możliwość dalszych awansów, „13-sta pensja”, bezpłatne szkolenia, świadczenia socjalne, preferencyjne ubezpieczenie grupowe, bezpłatny basen, bezpłatne zajęcia z samoobrony z elementami technik i taktyk interwencji oraz zniżki na wydarzenia sportowe” – czytamy w ogłoszeniu.

Wymagania do Straży Miejskiej

Kandydat powinien spełniać następujące wymagania:

Niezbędne: mieć ukończone 21 lat, posiadać obywatelstwo polskie oraz wykształcenie co najmniej średnie, być sprawnym pod względem fizycznym i psychicznym, mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej i pełną zdolność do czynności prawnych, korzystać z pełni praw publicznych, brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z
oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, cieszyć się nienaganną opinią.

Mile widziane:

1) wykształcenie wyższe o kierunku: prawo, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe, ochrony środowiska, pedagogika;

2) kursy i szkolenia: znajomość języków obcych, języka migowego, szkolenia z zakresu: samoobrony, sztuk walki, pierwszej pomocy, obsługi komputera;

3) uprawnienia specjalistyczne: ratownika medycznego, ratownika wodnego, sternika motorowodnego, instruktora sztuk walki, instruktora rekreacji ruchowej, zezwolenie na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym, prawo jazdy min. kat. B;

4) doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy (Policja, Żandarmeria Wojskowa).

Rekrutacja do Straży Miejskiej w Lublinie trwa do 12 marca

Nabór do pracy w Straży Miejskiej w Lublinie trwa do 12 marca 2021 roku. Oferty pracy zawierające komplet wymaganych dokumentów należy składać w zamkniętej kopercie, opisanej imieniem, nazwiskiem, adresem, telefonem kontaktowym osoby składającej ofertę wraz z adnotacją: „Dotyczy naboru na stanowisko: strażnik miejski – aplikant” do sekretariatu Straży Miejskiej Miasta Lublin, przy ul. Podwale 3a, w godz. 7.00 – 15.30, w dni robocze, w nieprzekraczalnym terminie do 12 marca 2021. Szczegóły znajdziecie na stronie www.986.pl

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.