Lublin: Straż miejska apeluje o zgłaszanie miejsc pobytu bezdomnych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ostatnie chłodne noce sprawiają, że osoby bezdomne przebywające w pustostanach, na parkowych ławkach czy na klatkach schodowych są narażone na śmierć z wychłodzenia.

– W związku z trwającym okresem zimowym apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, które mogą szukać schronienia w miejscach takich jak pustostany, altany śmietnikowe, wnęki budynków, altany działkowe – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują osoby potrzebujące schronienia o adresach noclegowni czy domu dla bezdomnych i zachęcają do korzystania z ich pomocy.

– Przebywanie w miejscach nieogrzewanych, zwłaszcza w nocy, kiedy temperatura spada poniżej zera, wiąże się z zagrożeniem zdrowia i życia tych osób – dodaje Gogola.

Często osoby bezdomne nie chcą korzystać z noclegowni. Najczęściej te osoby używają alkoholu, a warunkiem korzystania ze schronisk jest trzeźwość i zakaz spożywania napojów alkoholowych. Wielu bezdomnych wstydzi się swojej sytuacji.

Straż Miejska apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W razie stwierdzenia miejsca, w którym przebywają takie osoby należy dzwonić pod całodobowy numer alarmowy Straży Miejskiej 986. Takie zgłoszenie może uratować komuś życie.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.