Lublin: Straż miejska apeluje o zgłaszanie miejsc pobytu bezdomnych

bezdomny
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ostatnie chłodne noce sprawiają, że osoby bezdomne przebywające w pustostanach, na parkowych ławkach czy na klatkach schodowych są narażone na śmierć z wychłodzenia.

– W związku z trwającym okresem zimowym apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne, które mogą szukać schronienia w miejscach takich jak pustostany, altany śmietnikowe, wnęki budynków, altany działkowe – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej Miasta Lublin.

Podczas każdej interwencji funkcjonariusze informują osoby potrzebujące schronienia o adresach noclegowni czy domu dla bezdomnych i zachęcają do korzystania z ich pomocy.

– Przebywanie w miejscach nieogrzewanych, zwłaszcza w nocy, kiedy temperatura spada poniżej zera, wiąże się z zagrożeniem zdrowia i życia tych osób – dodaje Gogola.

Często osoby bezdomne nie chcą korzystać z noclegowni. Najczęściej te osoby używają alkoholu, a warunkiem korzystania ze schronisk jest trzeźwość i zakaz spożywania napojów alkoholowych. Wielu bezdomnych wstydzi się swojej sytuacji.

Straż Miejska apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok osób potrzebujących pomocy. W razie stwierdzenia miejsca, w którym przebywają takie osoby należy dzwonić pod całodobowy numer alarmowy Straży Miejskiej 986. Takie zgłoszenie może uratować komuś życie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.