Lublin: SOR w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej otwarty po remoncie

SOR w szpitalu przy al. Kraśnickiej po modernizacji | fot. LUW

Pacjenci Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej w Lublinie mają być przyjmowani teraz szybciej i w bardziej komfortowych warunkach.

Po roku utrudnień, we wtorek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oficjalnie otwarto wyremontowany oddział ratunkowy.

Stara część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przeszła gruntowną modernizację. Dobudowano dodatkową bryłę, by dwukrotnie powiększyć powierzchnię, zakupiono nowoczesny sprzęt i meble.

SOR w szpitalu przy al. Kraśnickiej po modernizacji | fot. LUW

Rozbudowany SOR umożliwił m.in. umieszczenie na oddziale dodatkowych łóżek – teraz jest ich łącznie 19. W ramach modernizacji przebudowany został podjazd dla karetek.

Dziś SOR przy al. Kraśnickiej jest największy w naszym województwie i najnowocześniejszy w kraju. Odwiedza go codziennie od 120 do 160 pacjentów, a w zeszłym roku przyjął 45 tys. chorych.

Rozbudowa SOR-u pochłonęła blisko 12,5 mln zł, na które złożyły się fundusze europejskie, środki własne szpitala i budżet województwa. W ramach inwestycji powstało też nowe lądowisko dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.