Lublin solidarny z Gdańskiem. Pierwsza rocznica śmierci śp. Pawła Adamowicza

50027868 2158956787500181 1894670641617960960 n
Tłumy mieszkańców uczciło śmierć Pawła Adamowicza | fot. UM Lublin

We wtorek 14 stycznia 2020 r. minie pierwsza rocznica tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który został zaatakowany przez nożownika na scenie WOŚP.

Miasto Lublin solidaryzuje się z Gdańskiem w pierwszą rocznicę śmierci śp. Pawła Adamowicza. We wtorek, 14 stycznia na Ratuszu zawiśnie banner „Lublin solidarny z Gdańskiem”, a pod nim zostanie ustawione zdjęcie zmarłego Prezydenta Gdańska.

O godz. 17:30 miejski trębacz odegra Hejnał Miasta Lublin i melodię „Cisza”, a następnie w imieniu władz Miasta, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania, Mariusz Banach, zapali symboliczny znicz przy dźwiękach utworu „The Sound of Silence”. Ponadto jutro budynek Ratusza oraz Arena Lublin zostaną podświetlone barwami Gdańska.

Prezydent Krzysztof Żuk będzie w tym dniu uczestniczył w uroczystościach upamiętniających zmarłego Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbędą się w Gdańsku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.