Lublin solidarny z Francją. Ratusz w barwach narodowych Francji

Lublin solidarny z Francją. Ratusz w barwach narodowych Francji - Spotted Lublin - najnowsze wiadomości z Lublina
Na Ratuszu zostaną podświetlone narodowe barwy Francji | fot. Dominik Wąsik

Lublin solidarny z narodem Francuskim. Na znak solidarności lubelski Ratusz zostanie dziś (niedziela, 15 listopada) podświetlony we francuskie barwy narodowe.

Z całego świata napływają do francuskiej stolicy wyrazy współczucia i solidarności. Coraz więcej miast podświetla ważne budynki kolorami symbolizującymi francuską flagę. Lubelski Ratusz również zostanie podświetlony.

Iluminacja zostanie uruchomiona dziś około godziny 16:30 w obecności Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz Przewodniczącego Rady Miasta Lublin Piotra Kowalczyka. Iluminacja będzie wyświetlana także w poniedziałek.

ratusz francja
Iluminacja w kolorach narodowych Francji

O wyrazach współczucia nie zapomina także Lublin. Prezydent miasta Krzysztof Żuk oraz przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk wydali oświadczenie z kondolencjami dla bliskich ofiar zamachów w Paryżu.

„W związku z wczorajszymi tragicznymi wydarzeniami w Paryżu, wyrażamy głębokie współczucie dla Rodzin ofiar zamachów terrorystycznych. Jednoczymy się w bólu z bliskimi, którzy dziś stoją w obliczu tych tragicznych wydarzeń. Jednocześnie wyrażamy potępienie dla sprawców tej tragedii i wszelkiego terroryzmu. Dziś, tu w Lublinie, tak jak powiedział Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna, wszyscy jesteśmy Francuzami.”

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.