„Lublin solidarnie z Margot”. W sobotę protest środowisk LGBT w obronie aresztowanego aktywisty

Stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie organizuje w sobotę manifestację poparcia dla Margot, aktywisty LGBT aresztowanego w piątek za atak na furgonetkę fundacji Pro-Life w Warszawie.

Sobotni protest przed lubelskim ratuszem odbędzie się pod hasłem: „Nigdy nie będziesz sama – Lublin solidarnie z Margot!”. Manifestacja rozpocznie się o 18:00 na Placu Łokietka w Lublinie. Akcję organizują Marsz Równości w Lublinie, Przedwiośnie w Lubelskiem oraz Polska Partia Socjalistyczna Lublin.

„Spotkajmy się dzisiaj, by wspólnie zaprotestować przeciw absurdalnym represjom, szykanom i mowie nienawiści, stosowanym wobec aktywistek i aktywistów. Nie ma naszej zgody na traktowanie ich jak groźnych przestępców i spektakularne aresztowania. Okażmy solidarność z Margot, Stop Bzdurom i wszystkimi osobami queerowymi w Polsce, które doświadczają prześladowań każdego dnia” – czytamy w opisie wydarzenia.

Przypomnijmy, że wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie rozpatrując zażalenie prokuratury, na niezastosowanie przez Sąd Rejonowy środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania uwzględnił zażalenie prokuratora i zastosował wobec Michała Sz. (Margot) środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

„Środek ten został zastosowany w ramach prowadzonego postępowania w sprawie napaści na osobę z fundacji pro-life i uszkodzenia pojazdu. W zdarzeniu tym brało udział kilka osób, w tym posługujące się nożami” – czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji w Warszawie.

Podczas wczorajszych protestów w obronie aresztowanej aktywistki LGBT, policja zatrzymała 48 osób. Osoby zatrzymane miały dopuścić się ataku na mienie w postaci radiowozu policyjnego (m.in. skakano po dachu i masce radiowozu) oraz ataku wobec funkcjonariuszy policji i ich znieważania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.