Lublin: Sezon na łańcuszki rozpoczęty!

policja

Letnia aura sprzyja złodziejom łańcuszków działającym metodą na tzw. wyrwę. Wczoraj na ulicy Unickiej mieszkanka Lublina straciła srebrny i dwa złote łańcuszki. Młody mężczyzna podbiegł do niej i szybkim ruchem zerwał z szyi łańcuszki. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 5 tys. złotych. Policjanci z II komisariatu poszukują sprawcy oraz apelują o ostrożność.

Wczoraj po południu mieszkanka lublina padła ofiarą złodzieja łańcuszków. Kobieta idąc ulicą Unicką została zaatakowana przez młodego mężczyznę, który z tyłu do niej podbiegł i szybkim ruchem zerwał trzy łańcuszki. Po tym szybko uciekł w głąb osiedla. Kobieta wyceniła wartość skradzionych srebrnego i dwóch złotych łańcuszków na kwotę około 5 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu II w Lublinie prowadzą postępowanie w tej sprawie oraz przypominają kilka podstawowych rad:

– Bądź czujny jadąc w środkach komunikacji publicznej, zwłaszcza, gdy jest tłok – wtedy łatwo możesz stać się ofiarą złodziei kieszonkowych.

– Unikaj niebezpiecznych, źle oświetlonych (parki, podwórka, itp.), bocznych uliczek.

– Nie afiszuj się swoim stanem posiadania (np.: ubiorem, biżuterią itp.). Unikaj pojawiania się samotnie na ulicach z widoczną, wartościową biżuterią.

-Jeżeli znajdziesz się w niebezpieczeństwie – krzycz głośno – to odstrasza napastnika i sprowadza pomoc.

 Źródło policja.pl 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.