Lublin: Seniorzy mogą się już bezpłatnie zaszczepić przeciw grypie

szczepienie szczepionka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Bezpłatne szczepienia dla seniorów przeciwko grypie rozpoczęły się w środę (2 października) w Lublinie. Szczepionki dla ponad 9 tys. osób sfinansowało miasto. Akcja jest organizowana w Lublinie od kilkunastu lat.

Miasto Lublin rozpoczęło realizację programu profilaktyki chorób zakaźnych w zakresie szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób powyżej 65. roku życia. Grypa jest jedną z najczęściej występujących wirusowych chorób zakaźnych i może wywoływać wielonarządowe powikłania.

Program ten od wielu lat stanowi działania wspierające zdrowie lubelskich seniorów. Jest bardzo ważny dla osób starszych, które co roku chętnie z niego korzystają. Na przestrzeni lat, od 2007 roku do chwili obecnej, ze szczepień skorzystało około 83 tysiące seniorów. Na ten cel wydatkowaliśmy łącznie ponad 2,6 mln zł” – mówi Monika Lipińska, zastępca Prezydenta ds. Społecznych.

W ramach programu w 2019 roku zaszczepionych zostanie ponad 9 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Planowany koszt realizacji programu w roku bieżącym to 360 tysięcy zł. Koszt zaszczepienia jednej osoby wynosi 40 zł. Program realizowany będzie do momentu wyczerpania szczepionek, nie dłużej jednak niż do 20 listopada 2019 r.

Szczepienia przeciwko grypie w Lublinie

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do przychodni realizujących te szczepienia, bez względu na to, do jakiego podmiotu leczniczego zapisany jest pacjent. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane są w 44 przychodniach na terenie Miasta Lublin (kliknij w poniższy przycisk). Każdy pacjent zostanie zakwalifikowany do szczepienia po ocenie lekarza internisty.

Przypomnijmy, że seniorzy powyżej 65 lat mogą skorzystać z refundowanych przez NFZ szczepionek, ponosząc 50 proc. jej kosztów. Muszą za nią zapłacić ponad 20 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.