Lublin. Sanepid zamknął przychodnię rodzinną. Lekarze na kwarantannie

lekarz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do odwołania przychodnia rodzinna i specjalistyczna Vivamed przy ul. Róży Wiatrów w Lublinie pozostaje zamknięta. Powodem jest kwarantanna personelu.

W piątek, 23 października, Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ został poinformowany przez kierownika NZOZ Vivamed w Lublinie o zamknięciu przez sanepid przychodni. Powodem zamknięcia miała być kwarantanna całego personelu przychodni.

„Z naszych ustaleń wynika, że pacjenci nie zostali poinformowani przez kierownictwo przychodni, gdzie mają szukać pomocy w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w godzinach pracy przychodni POZ” – informuje lubelski oddział NFZ.

W związku z powyższym Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że pacjent w sytuacji, gdy świadczeniodawca, u którego złożył deklarację wyboru, przebywa na kwarantannie, może zwrócić się o pomoc do innej przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, która ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. W takim przypadku nie ma ograniczeń związanych z miejscem zamieszkania pacjenta.

W celu uzyskania pomocy należy skontaktować się telefonicznie z wybraną przychodnią i opisać swoją sytuację. Jeśli lekarz lub pielęgniarka podczas rozmowy telefonicznej uzna, że konieczny jest osobisty kontakt z pacjentem wówczas wizyta odbędzie się w bezpośrednim kontakcie z lekarzem, w innych przypadkach świadczenie będzie udzielone w formie teleporady.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Test na koronawirusa, Lublin NFZ. Gdzie można pobrać wymaz na COVID-19 ze skierowaniem?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.