Lublin: Rzucali w policjantów kostką brukową podczas Marszu Równości

rzucali w policjantów kostką marsz równości
Rzucali w policjantów kostką brukową podczas Marszu Równości | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które podczas Marszu Równości w Lublinie rzucały w funkcjonariuszy kostką brukową. To dwaj mieszkańcy Lublina i obywatel Ukrainy.

Trzej mężczyźni zostali zatrzymani przez kryminalnych z komendy miejskiej. Ukrainiec i dwóch mieszkańców Lublina atakowali policjantów podczas Marszu Równości, który przeszedł ulicami Lublina 13 października.

Do zdarzenia doszło przy ul. Świętoduskiej. Młodzi ludzie uczestniczyli w nielegalnej kontrmanifestacji. Próbowali zatrzymać uczestników marszu i atakowali mundurowych.

Cały przemarsz był dokumentowany. Wszystkie nagrania z policyjnych kamer oraz materiały z monitoringu miejskiego posłużą nam do identyfikacji wszystkich tych pozostałych osób, które naruszyły prawo – mówi Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz udziału w zbiegowisku publicznym. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejni zatrzymani, którzy zakłócili przebieg Marszu Równości w Lublinie. Czytaj dalej – To oni zakłócili Marsz Równości w Lublinie. Policja analizuje nagrania z kamer

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. tal tak to bezwzgledni przestepcy 10 lat to malo a babe co utopila noworodka uniewinnic bo miala traume