Lublin: Rusza Amatorska Liga Orlikowa. Zgłoś swoją drużynę

Amatorska Liga Orlikowa | materiały prasowe

Amatorskie Ligi Lublina zapraszają do udziału w rozgrywkach w futsalu, piłki nożnej oraz piłki siatkowej organizowanych w ramach Amatorskiej Ligi Orlikowej. Zapisy przyjmowane są do 11 marca.

Amatorska Liga Orlikowa jest jednym z turniejów organizowanym w ramach zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego Lublina 2019 – Amatorskie Ligi Lublin. Założeniem projektu jest organizacja rozgrywek futsalu, piłki siatkowej, piłki nożnej oraz przeprowadzenie kursu sędziowskiego i egzaminu w dyscyplinach piłka nożna i futsal.

„Amatorska Liga Orlikowa to nowoczesne rozgrywki dla kobiet i mężczyzn. Dwie Ligi pozwolą na znalezienie najlepszej amatorskiej drużyny żeńskiej i męskiej w Lublinie” – mówi Magdalena Frelas, autorka zwycięskiego projektu Amatorskie Ligi Lublin.

W ramach rozgrywek zostanie zorganizowanych około 200 meczów w ramach opracowanych formuł ligowych. Rozgrywki lig amatorskich zostaną przeprowadzone w następujących terminach: piłka nożna – 1.03-31.12.2019 r., piłka siatkowa – 1.07-31.12.2019 r., futsal – 1.07-31.12.2019 r. Rozgrywki w futsal i piłkę siatkową będą realizowane w weekendy, zaś mecze na orlikach w dni powszednie.

„W celu przeprowadzenia rozgrywek zgodnie z obowiązujący przepisami oraz specyfiką danego sportu zostały podpisane porozumienia z okręgowym związkiem sportowym działającym w sporcie, w którym mają być prowadzone rozgrywki lig amatorskich” – wyjaśnia Magdalena Frelas.

Wszystkie rozgrywki odbędą się na profesjonalnych obiektach sportowych dostosowanych do danej dyscypliny. Organizatorzy zapewnią odpowiednią ilość najwyższej jakości sprzętu i urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia rozgrywek.

Zespoły grają systemem każdy z każdym + rewanż, co pozwoli na wyłonienie najlepszej drużyny, która otrzyma nie tylko atrakcyjne nagrody, ale również zapewni sobie bezpłatny start w przyszłorocznej edycji Amatorskiej Ligii Orlikowej. Wszystkie wyniki oraz aktualna punktacja będzie zamieszczona na stronie www.amatorskieligi.pl. Po zakończeniu rozgrywek zostanie zorganizowane uroczyste podsumowanie ligi wraz z wręczeniem nagród.

Rozgrywki wyróżniają się nie tylko profesjonalną organizacją i dbałością o najmniejsze szczegóły, ale również zespołowi sędziowskiemu, który w tym przypadku jest na najwyższym poziomie, a to za sprawą uczestnictwu sędziów z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Dodatkowo o najwyższą jakość organizacji zadba wykwalifikowana obsługa medyczna i obsługa techniczna.

Drużyny do turnieju można zgłaszać do 11 marca pod adresem [email protected]. W celu uzyskania szczegółowych informacji należy dzwonić pod numer tel.: 575 924 192. Wpisowe od zespołu wynosi 400 zł.

Dodatkowo w ramach projektu organizowane są dwa kursy sędziowskie z futsalu i piłki nożnej, które zakończą się egzaminem. O prawidłowy przebieg szkolenia i egzaminu zadba Kolegium Sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Gratuluje pomysłu, bo jeżeli będzie tak samo jak na futsalu to super. Moim zdaniem jedyna amatorska liga w Lublinie, która nie patrzy na kasę i jak zarobić na tym. Gram już kilka lat w innej lidze i bardzo chętnie w nadchodzącym sezonie o ile będziecie robić przeniosę się do was na hale.

  2. Brzmi dobrze. Zazwyczaj ligi wyglądają jak zajęcia na wf czyli tzw.: „na macie – macie piłkę i gracie”, a później żal, że brakuje sędziów, opieki medycznej i dobrej organizacji.
    Pytanie do organizatora: w jakich godzinach odbywać się będą mecze na Orlikach?