Rozlicz PIT-a podczas zakupów w galerii handlowej

szybki pit w galerii handlowej
Rozlicz PIT w galerii handlowej

Już w najbliższy piątek i sobotę możesz wysłać swój PIT podczas zakupów. Przez dwa dni pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby rozliczające PIT w lubelskich galeriach handlowych.

 

Już w najbliższy piątek i sobotę w centrach handlowych eksperci z urzędów skarbowych udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Wyjaśnią też wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

 

Obowiązek wykazania swoich dochodów dotyczy wszystkich osób fizycznych, jak i tych, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

 

Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wypełnić i przesłać elektronicznie zeznanie podatkowe, udzielą informacji o doborze odpowiedniego formularza oraz wyjaśnią zasady odliczania ulg podatkowych. Cala akcja jest bezpłatna, nie są też prowadzone wcześniejsze zapisy.

 

Aby wspólnie z pracownikami Urzędu Skarbowego wypełnić PIT, wystarczy przynieść z sobą niezbędne dokumenty – informacje o przychodach, kosztach ich uzyskania, potrąconych zaliczkach i odliczonych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

 

Jeżeli pracujemy na etacie, wszystkie te informacje znajdują się na wystawianym przez pracodawcę formularzu PIT-11. Jeśli korzystamy z ulg podatkowych, należy też wcześniej przygotować rachunki, dokumenty i inne dane, konieczne do rozliczeń.

 

Formularz PIT zostanie wysłany przez Internet, co pozwoli uniknąć długiego stania w kolejkach w Urzędzie Skarbowym czy na poczcie oraz ryzyka związanego z błędnym wpisaniem danych.

 

Pamiętajmy tylko, że – aby  przesłać  uzupełniony wniosek przez Internet – musimy znać wysokość przychodu za rok poprzedni. Deklarację PIT należy złożyć do 2 maja 2017. Nie warto więc zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę.

 

Każdy chętny będzie miał możliwość rozliczyć PIT już 24 i 25 marca w godzinach 12.00-20.00 w: Plaza Lublin, Galeria Olimp, Tarasy Zamkowe. 

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.