Lublin rozbłyśnie na święta. W środę rozpocznie się montaż świetlnych dekoracji i ozdób

wiąteczna iluminacja lublin stare miasto
Iluminacja świąteczna na terenie Starego Miasta w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Świetlne dekoracje i ozdoby rozświetlą deptak, Stare Miasto i Plac Litewski. Od jutra rozpocznie się montaż świątecznych iluminacji, a ich włączenie, jak co roku odbędzie się w Mikołajki.

Świąteczne iluminacje w Lublinie

W przestrzeni miasta zobaczymy instalacje świetlne na latarniach oraz osiem okolicznościowych standów z motywami świątecznymi. Altanka inspirowana architekturą i freskami Kaplicy Trójcy Świętej stanie na ul. Grodzkiej, ramka do zdjęć z napisem „Wesołych świąt życzy Lublin” oraz podświetlane figury anioła i pary mieszczan w renesansowych strojach zdobić będą Plac Litewski, świąteczna bombka znajdzie się na Rynku, figura pisarza na deptaku, a prezent i anielskie skrzydła pojawią się na pl. Łokietka.

Serce z napisu I Love Lublin zostanie zmienione na choinkę, a Stare Miasto udekorują girlandy świetlne i kolorowe gwiazdy autorstwa Jarosława Koziary. Na placu Łokietka pojawi się 13-metrowa choinka. Wzorem lat poprzednich na placu przed Galerią Centrum stanie szopka bożonarodzeniowa.

Montaż iluminacji zaplanowany jest w dniach od 1 do 4 grudnia. Prace rozpoczną się na deptaku, gdzie dekorowane będą drzewa i latarnie. Kolejne ozdoby montowane będą na Placu Litewskim, a następnie zostaną rozmieszczone wszystkie dekoracje wolnostojące z motywami świątecznymi. Ostatnim etapem będzie ustawienie choinki na placu Łokietka, przed Ratuszem. Montaż szopki odbędzie się natomiast w terminie 6-9 grudnia.

Włączenie światełek na miejskiej choince i wszystkich świątecznych dekoracjach planowane jest na 6 grudnia o godz. 16:00. Dekoracje świąteczne pozostaną na ulicach Lublina przez dwa miesiące – do początku lutego 2022 r.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.