Lublin: Rowerzyści będą mogli legalnie jeździć po Starym Mieście. Jednak są pewne wyłączenia

brama krakowska stare miasto lublin
Brama Krakowska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku rowerzyści będą mogli legalnie poruszać się po terenie Starego Miasta. Ale uwaga! Nie przestrzegając tych wyłączeń rowerzyści będą mogli otrzymać mandat.

Wjazd i wyjazd rowerów z terenu Starego Miasta ma odbywać się przez ul. Noworybną. Pojawi się tam nowe oznakowanie, wskazujące, że zakaz ruchu w obu kierunkach nie dotyczy rowerów. Montaż tabliczki wskazującej, że zakaz ruchu w obu kierunkach nie dotyczy rowerów jednośladowych, umożliwi dojazd na dwóch kółkach do celów podróży zlokalizowanych właśnie w tej części miasta.

„Rowerzyści nie będą mieli możliwości wjazdu na Stare Miasto przez Bramę Krakowską, Grodzką i Trynitarską, ponieważ są to ciągi piesze, nieprzeznaczone dla ruchu rowerowego. Rowerzyści mogą poruszać się po terenie Starego Miasta zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu, stosując się do przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym” – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta miasta Lublin.

Poza ułatwieniami dla rowerzystów, zmiany obejmą również ul. Olejną. Zostaną tam ustawione słupki blokujące, przez co zmianie ulegnie kierunek ruchu. W związku z zamknięciem wyjazdu z terenu Starego Miasta przez ul. Olejną do ul. Lubartowskiej, ruch jednokierunkowy będzie odbywał się ul. Olejną w stronę ul. Noworybnej. Dodatkowo na odcinku ul. Olejnej (wjazd z ul. Lubartowskiej) wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się z dopuszczeniem postoju TAXI oraz zaopatrzenia do 15 minut.

Zmiany zakładają również likwidację 4 płatnych miejsc parkingowych na ul. Olejnej. Związane jest to z koniecznością zachowania płynności ruchu oraz umożliwieniem korzystania ze zjazdu z drogi publicznej zlokalizowanego przy ul. Olejnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.