Lublin rezygnuje z sylwestra miejskiego. Miasto tnie wydatki

Lublin rezygnuje z sylwestra miejskiego
Lublin rezygnuje z sylwestra miejskiego | fot. Adobe Stock

W poszukiwaniu oszczędności, Miasto Lublin odwołało tegoroczną miejską imprezę sylwestrową. Informację na ten temat podał na swoim Facebooku prezydent Krzysztof Żuk.

Lublin bez miejskiej zabawy sylwestrowej

„Kryzys i drożyzna zmuszają nas do zaciskania pasa. Nie ma mowy o rezygnacji z niezbędnych usług dla mieszkańców, więc trzeba szukać oszczędności gdzie indziej. Zdecydowaliśmy, że w tym roku nie zorganizujemy miejskiej imprezy sylwestrowej, ponieważ koszt takiego wydarzenia sięgałby kilkuset tysięcy złotych. Podobną decyzję podjęli wcześniej prezydenci innych dużych miast” – napisał prezydent.

Podobne decyzje podjęto również m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Białymstoku. Powód w Lublinie, jak i innych miastach jest ten sam: rosnące skokowo koszty energii elektrycznej i spadające, ze względu na niekorzystne dla samorządów zmiany prawne, dochody miast z podatku od osób fizycznych.

Ostatnia miejska impreza sylwestrowa w Lublinie była zorganizowana w 2019 roku. W 2020 i 2021 r. imprezy nie odbyły się ze względu na pandemię i obowiązujące obostrzenia.

Na ulicach Lublina poczujemy magię świąt

Prezydent Lublina zapewnił, że mimo drożyzny nie zrezygnuje z bożonarodzeniowej iluminacji w Śródmieściu i na Starym Mieście, lecz zastrzegł możliwość ograniczenia jej funkcjonowania.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.