Lublin. Rekrutacja do szkoły podstawowej trwa. O czym należy wiedzieć?

Szkoła podstawowa nr 58 przy ul. Berylowej w Lublinie
Szkoła podstawowa nr 58 przy ul. Berylowej w Lublinie | Miasto Lublin

Od 22 do 29 marca potrwa rekrutacja kandydatów do klas pierwszym szkół podstawowych w Lublinie. Jak zapewnić miejsce dziecku w danej placówce? O czym należy wiedzieć?

Rekrutacja do szkoły podstawowej w Lublinie

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym będzie prowadzona w terminie od 22 marca od godz. 8.00 do 29 marca, godz. 14.00.

Kandydat w postępowaniu rekrutacyjnym ma możliwość wyboru maksymalnie 3 szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku rekrutacyjnym wskazuje w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej.

Powyższe terminy obowiązują również dzieci, które ubiegają się o przyjęcie do oddziału sportowego, a także dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego lub oddziału integracyjnego w wybranej szkole podstawowej.

W rekrutacji kandydatów do klas I szkół podstawowych na wolne miejsca bierze udział 38 szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Lublin. Są to szkoły podstawowe nr: 1, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11 (ZSO2), 15, 16, 18, 20, 21, 22 (ZSO5), 23, 24, 25, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 38, 39, 40, 42, 43, 44 (ZSO4), 45 (ZSO1), 46, 47, 48, 50, 51, 52, 57.

O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria:

  • rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła – 8 pkt.;
  • kandydat realizuje roczne przygotowanie przedszkolne w danej szkole – 8 pkt.;
  • rodzice/opiekunowie prawni kandydata wskazali Lublin, jako miejsce zamieszkania i złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT, w tym za pośrednictwem płatnika, za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie:
    • oboje rodzice/rodzic samotnie wychowujący/oboje opiekunowie prawni/opiekun prawny samotnie wychowujący kandydata – 4 pkt.;
    • jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata – 2 pkt.;
  • przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata jest zatrudniony lub prowadzi działalność gospodarczą na terenie Gminy Lublin – 1 pkt;
  • przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych lub rodzeństwo kandydata jest absolwentem szkoły – 1 pkt;
  • rodzeństwo kandydata uczęszcza do przedszkola lub żłobka funkcjonującego na terenie obwodu danej szkoły – 1 pkt.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą dostępne 31 marca o godz. 12.00 po zalogowaniu się do panelu kandydata. Łącznie w 43 szkołach podstawowych przygotowano dla pierwszoklasistów 2 750 miejsc. Szczegóły na stronie edu.lublin.eu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.