Lublin: Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych

dzieci
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Urząd Miasta Lublin ogłosił harmonogram oraz zasady przyjęć do przedszkoli i szkół podstawowych. Rekrutacja rusza już w poniedziałek, 4 marca.

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych szkół podstawowych rozpocznie się 4 marca i potrwa 2 tygodnie, do 15 marca. Miasto przygotowało na zbliżający się rok szkolny 10 335 miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych.

„Dodatkowo w Lublinie przedszkola prywatne, prowadzone przez inne podmioty niż miasto, oferują ponad 4 700 miejsc. Szkoły podstawowe zapewnią tyle miejsc, ilu uczniów zamieszkuje w ich obwodzie” – informuje Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

Rekrutacja do przedszkoli w Lublinie

Oferta edukacyjna Miasta Lublin obejmuje 64 przedszkola i 1 zespół przedszkolny, które na rok szkolny 2019/2020 przygotowały 8 876 miejsc wychowania przedszkolnego oraz 27 szkół podstawowych, które przygotowały ok. 1000 miejsc w oddziałach przedszkolnych.

Łącznie liczba miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym w edukacji samorządowej wynosi 9 876. Dodatkowe 260 miejsc zapewnione zostanie w przedszkolu prowadzonym przez osoby prawne i fizyczne inne niż JST oraz w przedszkolach niepublicznych, które wyłonione w ramach konkursów ofert, będą funkcjonować na zasadach przedszkoli publicznych.

Rekrutacja jest skierowana do:

– Dzieci w wieku 3-6 lat (urodzonych w latach: 2013-2016), które nie uczęszczały dotychczas do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Lublin. Dzieci, które chodzą już do wybranego przedszkola mogą kontynuować uczęszczanie do swojego przedszkola bez konieczności ponownego udziału w rekrutacji.

– Dzieci sześcioletnich (urodzonych w 2013 r.), które zobowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne i nie uczęszczają do żadnej placówki prowadzonej przez miasto.

Zasady rekrutacji do publicznego przedszkola i innej formy wychowania przedszkolnego:

Postępowanie rekrutacyjne rozpoczyna się na wniosek rodziców, którzy w terminie rekrutacji, tj. od 4 marca do dnia 15 marca dostarczą do przedszkola pierwszego wyboru wypełniony wniosek wraz załącznikami.

Wniosek dziecka będzie możliwy do uzupełnienia i wydrukowania ze strony www.rekrutacja.p.lublin.eu do dnia 15 marca. Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej.

Po wypełnieniu wniosku w formie elektronicznej, należy go wydrukować, podpisać i złożyć w placówce wskazanej jako pierwsza. Wniosek można także pobrać w formie papierowej z przedszkola/oddziału przedszkolnego, a po wypełnieniu i podpisaniu złożyć w placówce pierwszego wyboru.

WAŻNE: O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszenia.

Rekrutacja do szkół podstawowych w Lublinie

Zgłoszenia do klas pierwszych szkół podstawowych również będą prowadzone w dniach od 4 marca do 15 marca. Wnioski zgłoszeniowe i rekrutacyjne będą dostępne na stronie kandydata: www.rekrutacja.sp.lublin.eu.

Podpisany przez rodziców wniosek zgłoszeniowy należy złożyć w sekretariacie wybranej szkoły podstawowej z obwodu ucznia. Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły prowadzona będzie od 25 marca do 2 kwietnia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.