Lublin: Rejestracja auta bez kolejki? Wydział Komunikacji zmienia siedzibę

shutterstock 440522674 830b55dca
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pod koniec roku lub na początku stycznia Wydział Komunikacji w Lublinie zmieni swoją lokalizację. Z ciasnego, niespełniającego standardów biurowca przeniesie się wolno stojącego budynku.

Aktualnie Wydział Komunikacji Urzędu Miasta Lublin mieście się w starym biurowcu przy ul. Leszczyńskiego 20. – Z uwagi na zły stan techniczny budynku, konieczność dostosowania obiektu do wymogów przeciwpożarowych oraz by zapewnić właściwą obsługę klientów i pracowników podjęto decyzję o ustaleniu nowej lokalizacji – mówi Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.

W styczniu miasto ogłosiło, że poszukuje powierzchni biurowej do 5000 m2. W wyniku złożonych i rozpatrzonych ofert do dalszych negocjacji przyjęto propozycję wynajmu pomieszczeń znajdujących się w budynkach: Czechowska 19A, Nałęczowska 14, Spokojna 2.

– Po przeprowadzonej analizie i negocjacjach ostatecznie została zawarta umowa najmu pomieszczeń na potrzeby Urzędu Miasta – Wydziału Komunikacji przy ul. Czechowskiej 19A z Nieruchomościami Lalak Propertis o powierzchni 2060 m2 – informuje Mazurek-Podleśna.

Ratusz miesięcznie za powierzchnie w nowym budynku będzie płacić blisko 101 tys. zł przez 10 lat, bo na tyle została podpisana umowa. – Urząd będzie ponosił również zryczałtowaną miesięczną opłatę serwisową za m.in. zużycie wody, ogrzewanie, sprzątanie, wywóz śmieci, itp. w wysokości 10,85 złotych za 1m2 (ponad 22 tys. zł/msc) – dodaje Mazurek-Podleśna.

Po dodaniu wszystkich kosztów wychodzi na to, że miesięczny koszt funkcjonowania wydziału w nowej lokalizacji będzie kosztować miasto 123 291 złotych (14 794 920 zł/10 lat). Do dyspozycji interesantów będzie 30 miejsc parkingowych.

– Dziennie do Wydziału Komunikacji zgłasza się nawet do 700 interesantów. Usytuowanie pomieszczeń, ich wielkość oraz stan techniczny nowego obiektu uniemożliwi przygotowanie odpowiednich sal obsługi klientów, poczekalni oraz miejsc socjalno-sanitarnych – wyjaśnia rzeczniczka.

Ratusz na chwilę obecną nie ma decyzji dotyczącej wynajmu powierzchni w innych lokalizacjach dla pozostałych wydziałów zlokalizowanych w budynku przy ul. Leszczyńskiego 20.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.