Lublin reaguje na alerty mieszkańców. Portal NaprawmyTo.pl coraz popularniejszy

96bb92f689b27c1c34605d092003b7ad4f105a9d
Parking przy nowo powstałym wiadukcie przy Targach Lublin | fot. naprawmyto.pl

Naprawione latarnie, posprzątane przystanki, załatane dziury – już 15 000 takich i podobnych spraw udało się rozwiązać dzięki projektowi NaprawmyTo.pl, który służy zgłaszaniu usterek przez mieszkańców. W Lublinie, jednym z największych miast, w których funkcjonuje serwis, udało się już naprawić 7761 spraw!

Zepsuta latarnia, braku rozkładu jazdy, wybita szyba na przystanku, dziura w jezdni lub chodniku, uszkodzony kosz na śmieci – takie typu zgłoszenia odnotowano na lubelskim portalu Naprawmy.to, który działa od września 2012 r.

Chodziło o to by dać mieszkańcom proste narzędzie do zgłaszania usterek w mieście, które nie wymaga znajomości procedur, wiedzy do kogo należy dana działka, jaka instytucja za co odpowiada – dodaje Dorota Mrozek z Kancelarii Prezydenta Lublina.

Lublin to największe miasto korzystające z serwisu. Jest też jednym z zaangażowanych w projekt od samego początku. W moderacji serwisu stronie urzędowej pomaga tam lokalna organizacja pozarządowa – Stowarzyszenie Homo Faber i Krzysztof Janiak, zajmujący się moderacją portalu. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się już naprawić 7761 spraw, a kolejne 425 jest w trakcie realizacji.

Dość głębokie zapadnięcie asfaltu praktycznie na całej szerokości wjazdu – fot. naprawmyto.pl

Nie wszystko da się „naprawić”, ale informacja zwrotna jest

Miesięcznie do serwisu w Lublinie wpływa od 300 do 400 zgłoszeń. Około 30 z nich otrzymuje status „Nie zostanie naprawiony”. Te alerty najczęściej dotyczą nieprawidłowo parkujących aut, właścicieli wyprowadzających psy bez smyczy lub kagańca, co jest trudne do zlokalizowania po pewnym czasie.

Serwis NaprawmyTo nie jest moderowany przez 24 godziny. Zazwyczaj jest to kilka godzin dziennie, służby natomiast dostają automatyczne powiadomienie o zgłoszeniach raz na dobę.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.