Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 w Lublinie. Prace właśnie ruszyły

Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 | fot. Dominik Wąsik

Rozpoczęła się budowa nowego odcinka ul. Dywizjonu 303. Nowa trasa zostanie poprowadzona do ul. Wrotkowskiej. Droga ma mieć dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu.

Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 realizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina. Kontrakt otrzymało po tym jak z podpisania umowy zrezygnował zwycięzca przetargu, czyli spółka Skanska. Wartość kontraktu wynosi 46,97 mln zł.

– Prace rozpoczęły się od uporządkowania zieleni. To etap poprzedzający prace budowlane. Wycinka drzew ma być zakończona jeszcze w lutym – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Przedłużenie ul. Dywizjonu 303

– Inwestycja zakłada budowę od podstaw nowej drogi łączącej przebieg ul. Wrotkowskiej z ul. Dywizjonu 303 na odcinku od skrzyżowania z ul. Inżynierską do skrzyżowania z ul. Kunickiego – wyjaśnia Kieliszek.

Droga ma biec od ul. Kunickiego śladem ul. Wyścigowej, następnie przetnie teren jednostki wojskowej i połączy się z Wrotkowską. Tor kolejowy zostanie przykryty przepustem z blachy stalowej a przedłużenie Dywizjonu 303 pobiegnie nad torami.

W związku z przedłużeniem ul. Wrotkowskiej po nowej trasie (w stronę ul. Dywizjonu 303) zbędny stanie się jednojezdniowy odcinek ul. Wrotkowskiej na długości toru bocznicy kolejowej do skrzyżowania z ul. Smoluchowskiego i ul. Nowy Świat.

– Na tym odcinku ulica zostanie zlikwidowana – w jej miejsce planuje się budowę zatoki postojowej oraz dużego zjazdu na teren zakładu Lubella, mającego za zadanie odciążyć skrzyżowanie ulic Wrotkowskiej i Inżynierskiej, z którego odbywa się dojazd na teren zakładu w stanie istniejącym – dodaje Kieliszek.

Droga będzie miała dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Zakończenie prac zaplanowano na połowę kwietnia 2019 r.

Przebieg trasy przedłużenia ul. Dywizjonu 303

Przedłużenie ul. Dywizjonu 303 | fot. Open Street Map | oprac. własne

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.