Tęczowy orzeł to nie profanacja symboli narodowych. Nie będzie śledztwa

marsz równości lublin
Profanacja symboli narodowych na Marszu Równości w Lublinie | fot. ONR Brygada Lubelska

Prokuratura w Lublinie uznała, że umieszczenie orła na tęczowym tle nie było profanacją symboli narodowych. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła ONR Brygada Lubelska.

W połowie października Brygada Lubelska Obozu Narodowo-Radykalnego w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przez organizatorów i uczestników „Parady Równości” złożyła wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania przeciwko osobom, które podczas „Marszu Równości” dopuściły się publicznego „znieważenia symboli narodowych”.

We wtorek Prokuratura Rejonowa w Lublinie poinformowała, że w tym przypadku nie ma mowy o przestępstwie i odmówiła wszczęcia śledztwa. Z tej decyzji cieszą się organizatorzy Marszu Równości w Lublinie.

– „Jedyna słuszna decyzja! Prokuratury we wszystkich miastach zgodnie potwierdzają że nie ma nic złego w aluzji do symboli państwowych i flagi LGBT+” – czytamy komentarz organizatorów.

Podobną decyzję podjęła na początku września prokuratura w Poznaniu. W tym przypadku chodziło o flagę z orłem na tęczowym tle. Z kolei na początku października śledztwo w tej samej sprawie umorzyła prokuratura w Częstochowie: „Przedmiot postępowania nie posiada cech flagi narodowej, może być uznany co najwyżej za transparent”.

Do dziś po Marszu Równości policjanci zatrzymali ponad 20 osób, które zakłócały przebieg Marszu Równości w Lublinie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.