Lublin: Pożar pustostanu do wyburzenia przy Al. Racławickich. To było podpalenie

pustostan racławickie poniatowskiego
Pustostan do wyburzenia na rogu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego | fot. Dominik Wąsik

Trwa wyjaśnianie okoliczności nocnego pożaru do którego doszło w pustostanie na rogu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego w Lublinie. Wszystko wskazuje na podpalenie.

Do pożaru doszło w nocy z piątku na sobotę w pustostanie u zbiegu ul. Poniatowskiego i Al. Racławickich w Lublinie. Dym wydobywający się z budynku został zauważony przed godz. 2 w nocy. Na miejscu interweniowały 3 zastępy straży pożarnej. Strażacy ponownie interweniowali do zadymienia w pustostanie nad ranem.

Pustostan stoi w miejscu, w którym ma przebiegać „nowa” ul. Poniatowskiego. Miał być rozebrany w połowie maja. Ale tuż przez wjazdem buldożerów doszło w nim do pożaru. Jak się okazało poddasze budynku zamieszkują gołębie. Bez zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na przepłoszenie ptaków nie ma możliwości wyburzenia budynku.

To kolejny pożar pustostanu. W maju paliło się poddasze. Przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura. O tym pisaliśmy tutaj.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.