Lublin. Posadzili dąb upamiętniający papieża Jana Pawła II

Dąb Jana Pawła II 3
Dąb św. Jana Pawła II w parku na Czubach | fot. Urząd Miasta Lublin

Na jednym ze skwerów w Parku Jana Pawła II na lubelskich Czubach został dziś posadzony dąb. To naturalny pomnik upamiętniający Papieża Polaka.

Wybór Parku Jana Pawła II jest nieprzypadkowy, gdyż jest to dla lublinian miejsce szczególne. Podczas wizyty Papieża w Lublinie w 1987 roku na tym niezagospodarowanym jeszcze terenie zgromadziło się niemal milion wiernych.

W 25-lecie pontyfikatu powstał w tym miejscu park, któremu w 2011 roku Rada Miasta nadała nazwę Jana Pawła II. Opiekę nad nowo posadzonym dębem w dzielnicy Czuby będzie sprawować społeczność zlokalizowanej tam Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II przy ul. Bursztynowej.

Miejsc pamięci o Janie Pawle II jest w Lublinie więcej. Oprócz pomnika i parku, Jego imieniem nazwana jest także ulica. Jan Paweł II jest także patronem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz 3 lubelskich szkół. W 1997 roku Rada Miasta przyznała Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin.

Dąb św. Jana Pawła II w parku na Czubach | fot. Urząd Miasta Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.