Lublin ponownie planem filmowym. We wrześniu zdjęcia do nowego serialu TVP

Ekipa filmowa realizująca zdjęcia w Lublinie
Ekipa filmowa realizująca zdjęcia w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lublin ponownie stanie się planem filmowym. Na ulicach Starego Miasta zobaczymy aktorów w strojach z II połowy XIX wieku. Zdjęcia do nowego serialu TVP „Matylda” będą realizowane w naszym mieście we wrześniu.

Lublin planem filmowym dla nowego serialu TVP

Telewizja Polska pracuje nad nowym serialem kostiumowym „Matylda”, opowiadającym historię zbuntowanej córki powstańca styczniowego. W tle rozgrywają się historyczne wydarzenia i zjawiska takie jak niedawne powstanie styczniowe, kolaboracja z zaborcą, emigracja zarobkowa czy emancypacja kobiet.

Tytułowa bohaterka, 17-letnia dziewczyna, jest córką powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Matylda to niespokojna dusza, ciekawa świata. Jej buntownicza natura sprawia, że musi szukać pomocy u najbliższej rodziny w urokliwym majątku na wsi.

Nowa produkcja Telewizji Polskiej w reżyserii Krzysztofa Langa ukazuje bohaterów o różnym statusie społecznym – od arystokracji i ziemiaństwa poprzez inteligencję pracującą oraz chłopów.

W obsadzie zobaczymy m.in.: Małgorzatę Buczkowską, Dariusza Chojnackiego, Roberta Czebotara, Ireneusza Czopa, Urszulę Grabowską, Mirosława Haniszewskiego i Jędrzeja Hycnara. Tytułową rolę gra Maria Kowalska.

Produkcja otrzymała wsparcie Lubelskiego Funduszu Filmowego obejmujące m.in. pomoc przy wyszukiwaniu lokacji i organizacji planu na terenie miasta czy koordynację współpracy ze służbami. Zdjęcia na Starym Mieście w Lublinie realizowane będą we wrześniu.

„Matylda” zadebiutuje na antenie Telewizji Polskiej w 2024 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.