Lublin: Policjanci zauważyli otwarte drzwi w renaulcie. Postanowili zajrzeć do środka

9782952 papierosy 900 554

Policjanci podczas patrolu zauważyli zaparkowanego renault przed jednym z bloków na Bronowicach. Ciekawość policjantów wzbudził fakt otwartych drzwi w aucie. Postanowili zajrzeć do jego wnętrza.

Do zdarzenia doszło we wtorek na lubelskich Bronowicach. Podczas patrolu na ul. Puchacza funkcjonariusze z oddziału prewencji zwrócili uwagę na samochód marki Renault, w którym były niepozamykane drzwi.

Gdy mundurowi zajrzeli do środka okazało się, że wewnątrz znajdują się spore ilości nielegalnego towaru. Funkcjonariusze wspólnie z kolegami z VI komisariatu postanowili poczekać na właścicieli kontrabandy. Jak się okazało, niedługo później wyszli z pobliskiego bloku.

Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy oraz 56-letniego mieszkańca Chełma. Obaj mężczyźni od razu trafili do policyjnego aresztu, gdzie czekają na przedstawienie zarzutów.

W pojeździe znajdowało się ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 14 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby blisko 30 tys. złotych.

Zatrzymanym grozić może wysoka grzywna oraz utrata zabezpieczonej kontrabandy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.