Lublin: Policjanci zatrzymali do kontroli busa wracającego z Belgii. Kierowca dziwnie się zachowywał

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Haszysz i tabletki ecstasy znaleźli policjanci z patrolówki w busie powracającym z Belgii. Dziwne zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów podczas kontroli drogowej.

Policjanci patrolówki z komisariatu II zatrzymali busa pasażerskiego jadącego z Belgii do Lublina. Podczas kontroli uwagę funkcjonariuszy zwróciło dziwne zachowanie kierowcy, który był bardzo nerwowy.

Funkcjonariusze sprawdzając przewożony przez kierowcę bagaż natrafili na dwa podejrzane opakowania po kawie. Jak się okazało były tam narkotyki. Mundurowi zabezpieczyli blisko 150 gramów haszyszu i blisko 150 tabletek ecstasy.

Policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę, który trafił do policyjnej celi. Niedługo po kontroli w ręce policjantów z KMP w Lublinie wpadł adresat nielegalnej przesyłki z zagranicy. Jak się okazało narkotyki miały trafić do 17-letniego mieszkańca gminy Niedźwiada.

„Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z wewnątrzwspólnotowym nabyciem znacznych ilości środków odurzających. Dodatkowo 17-latek odpowie za udzielanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Zatrzymani trafili już do tymczasowego aresztu. Za te przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.