Lublin. Podpalił dom niedoszłego teścia, bo ten wcześniej wezwał policję

Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia domu przy al. Warszawskich w Lublinie
Policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia domu przy al. Warszawskich w Lublinie | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna odpowie za podpalenie domu przy al. Warszawskiej.

Pożar domu przy al. Warszawskiej

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek. Późnym wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie od 31-letniej mieszkanki Lublina. Kobieta oświadczyła, że podczas spotkania doszło do awantury pomiędzy jej konkubentem a ojcem. 30-latek był bardzo agresywny i wielokrotnie się odgrażał.

„Partner kobiety miał mieć pretensje o wcześniej wzywaną interwencję policji. W trakcie kłótni wyszedł. Gdy po pewnym czasie wrócił oznajmił, że w odwecie podpalił dom należący do ojca zgłaszającej” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W tym samym czasie kolejne patrole oraz straż pożarna interweniowały przy alei Warszawskiej, gdzie wybuchł pożar domu. Ogień na szczęście szybko udało się opanować i nikt nie został poszkodowany.

30-latek od razu został zatrzymany przez wywiadowców. W sobotę usłyszał zarzuty dotyczące podpalenia oraz gróźb karalnych. Decyzją prokuratora trafił pod dozór policji. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.