Lublin pod „kołdrą”. Gęsta mgła spowiła nasze miasto. Ale jest też smog!

Lublin spowiła gęsta mgła | fot. czytelnik Bartłomiej

Gęsta mgła przywitała w czwartkowy poranek mieszkańców Lublina. Miejscami jest ślisko, więc kierowcy powinni zachować ostrożność. Z pomiarów wynika, że nienajlepsza jest też jakość powietrza w Lublinie.

Mgła w Lublinie ogranicza widoczność do stu, a miejscami nawet do kilkudziesięciu metrów. Wszystko przez wilgotne powietrze, które utrzymuje się naszym regionem. Jest mała różnica ciśnień i minimalny ruch powietrza, przez co tworzą się mgły.

Choć „kołdra”, jaka okryła Lublin, mocno ogranicza widoczność, trudno jest oprzeć się jej urokowi. Mgła będzie ustępować, ale powoli. Sytuacja powinna się poprawić w godzinach południowych. Kierowcy powinni zachować ostrożność na drogach.

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Smog w Lublinie

Niezbyt dobra jest też jakość powietrza w Lublinie. W piątek rano (o godz. 8) stacja przy ul. Kleniewskich wskazywała poziom szkodliwych pyłów PM2,5 na 65 µg/m3, przy czym poziom dopuszczalny wynosi 25 µg/m3 (poziom przekroczony o 258%). W przypadku pyłów PM10 czujniki pokazywały stężenie 67 µg/m3 przy dopuszczalnym poziomie 50 µg/m3 (poziom przekroczony o 133%).

Mglisty poranek na Felinie | fot. czytelnik Bartłomiej
Mglisty poranek na Felinie | fot. czytelnik Bartłomiej
Mglisty poranek na Felinie | fot. czytelnik Bartłomiej
Mglisty poranek na Felinie | fot. czytelnik Bartłomiej


Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na Mazurach tez dziś mgła… pogoda niw rozpieszcza i powietrze nie rozpieszcza. Najgorsze jest, że ludzie nadal palą śmieciami w starych kotłach. Czarny dym, smród… ąh szkoda gadać! Osobiście polecam swój kocioł EEI PELLETS, u mnie tego nie zobaczysz… ekologia i wygoda ponad wszytko